Марио од Куманово испадна од „Ѕвездите на Гранд”, но повторно заврши во прегратките на Карлеуша (ФОТО+ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Марио Арангеловски од Куманово викендов се претстави во последната емисија од петтиот круг од најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Loading...

 

 

Тој се претстави со две брзи песни. „Ми” од Дино Мерлин и „Краљ Кокаина” од Моби Дик.

 

 

Loading...

Се стекна со пет од можни шест гласови и доби одлични коментари од страна на жирито, но сепак заврши во баражот, по што го напушти шоуто засекогаш.

 

 

Неговото испаѓање предизвика лавина коментари кај гледачите, како од Македонија, така и од соседните земји, кои сметаат дека Марио испаднал неправедно.

 

 

Loading...

Марио сепак заврши во прегратките на неговата менторка, која и овој пат истакна дека токму тој е нејзиниот миленик во ова шоу.

 

 

Марио на неговиот YouTube канал објави влог, преку кој ја долови атмосферата која владее на снимањата и покажа како всушност изгледа и едно снимање на грандовото шоу.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *