Манекенка шеташе на модната писта па доживеа „мала“ незгода (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Постојат такви несреќи за кои би се рекло дека се дар од небото (барем што се однесува до оние што гледаат).

Loading...

Овде имаме еден таков случај.

Манекенката одеше по пистата, а високите потпетици и долгите фустани, се чини, понекогаш не се најдобрата комбинација.

Нејзиниот задник блесна пред посетителите на шоуто и камерите. Кои сме ние да се противиме? Уште посимпатичен е нејзиниот обид да го скрие „срамот“…

Патем, снимката е направена на почетокот на милениумот, што само значи дека не губи вредност.

И тоа е Џенифер Хокинс, австралиска манекенка и Мис Универзум за 2004 година.

 

Embarrassing Model Mishap from r/Wellthatsucks

Loading...

Leave a Reply