Малолетник претепан во населбата Перо Чичо

Сподели со своите пријатели

Малолетник бил физички нападнат во кумановската населба Перо Чичо, откако претходно автомобил удрил во моторот на кој седел.

Loading...

– На 06.08.2022 во 16.00 часот во СВР Куманово, Б.З.(34) од Куманово пријавила дека на 05.08.2022 околу 22.30 часот во населба Перо Чичо нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од едно лице, кое било сопатник во возило кое претходно го удрило мотоциклот на кој седел, информираат од Министерството за внатрешни работи.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Од полноќ повторно нови цени на горивата

Од полицијата додаваат дека се работи на расчистување на случајот.

Никола Ивановски