Малолетник од Куманово физички нападнат од врсници

Сподели со своите пријатели

Четириест и двегодишен жител на кумановското село черкези вчера пријавил дека неговиот малолетен син бил нападнат од врсници.

Loading...

– На 01.03.2024 во СВР Куманово, Д.М.(42) од Куманово, пријавил дека околу 14.45 часот во село Черкези, кумановско, неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку малолетници, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Лице со здравствени проблеми загина во пожар во Крива Паланка