Малолетничка од Старо Нагоричане пријавена за исчезната

Сподели со своите пријатели

На 22.05.2019 година во 21.00 часот во СВР Куманово, 58-годишен маж од село Алгуња, општина Старо Нагоричане, пријавил дека неговата малолетна ќерка се оддалечила од домот, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Loading...

Според пријавеното, најверојaтно таа е заедно со момчето С.В. со кого претходно неколку пати се оддалечувала и се враќала во домот. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *