Малку тактика: Научете како да го СОЧУВАТЕ мажот покрај вас

Сподели со своите пријатели

Кога флертуваме со некого, обично успеваме.

Loading...

Се допишуваме, се гледаме, си даваме комплименти.

Но, како да се однесуваме кога ќе помине таа фаза и кога конечно треба да влеземе во врска?

 

 

Постојат многу совети за тоа како да привлечете маж, но ретко слушате како да го задржите.

Првиот и основен совет е да не го бркате. Немојте постојано да му праќате пораки и да му се јавувате, како и да инсистирате да ве повика како да сте неговата мајка – тоа не го сака никој маж, особено кога сте на почеток затоа што навистина не се познавате правилно.

Loading...

Понекогаш ни е тешко да се спротивставиме на нагонот да му испратиме порака, но тоа може да биде знак за него дека не треба да бркате никого и дека сте самодоволни. Независноста е она што го привлекува секој маж. Се разбира, не одете во крајности, обидете се да воспоставите рамнотежа.

 

 

Продолжете да го живеете вашиот живот и држете се до себе. Многу девојки, кога ќе започнат врска, ги оставаат своите пријатели настрана, почнуваат да ги откажуваат средбите со пријателите и целосно се свртуваат кон партнерот. Уште полоша варијанта е кога ќе откажете да се гледате со вашиот пријател затоа што тој во меѓувреме ви се јавил. Покажете му дека го имате животот над него, дека имате свои интереси и хобиња, дека знаете како да си го завршите времето без него…

Едно од големите и чести сомнежи кај жените е прашањето дали треба да бидеме целосно искрени со мажот од самиот почеток, или треба да задржиме малку мудрост за себе, односно дали е во ред да бидеме малку тактични?

 

Loading...

 

Мислењата се поделени по ова прашање, па некои веруваат дека игрите на топло-ладно се пожелни на почетокот на врската, бидејќи тие ќе го задржат вниманието на мажот, додека други не сакаат такви игри и не им се потребни.

На вас е само да процените што е подобро.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *