Мајката ѝ го „украла“ мажот, па со него имала дете

Сподели со своите пријатели

Жената, чиј сопруг на крајот заврши со нејзината мајка, вели дека никогаш нема да може целосно да ѝ прости бидејќи го украла сопругот, а потоа имала дете со него.

Loading...

Лорен Вол имала само 19 години кога се омажила за Пол Вајт, а нејзината мајка Џули, која своевремено имала 38 години, им платила свадба од соништата во вредност од 15.000 фунти.

Лорен била толку благодарна што ја однела со себе на меден месец. Но, само осум недели подоцна, нејзиниот сопруг Пол се иселил од нивниот дом, а нејзината мајка го родила своето бебе девет месеци подоцна и објави дека се заедно.

– Пол секогаш одлично се сложуваше со мојата мајка. Никогаш не ми беше чудно, бидејќи таа беше моја мајка и тој беше само пријателски расположен. Тие честопати се смееја заедно и не мислев дека треба да се грижам за тоа. Кој би бил? Не можев да дочекам да продолжам заедно со животот, но мастилото се уште не беше исушено на нашиот венчален лист кога Пол се смени”, рече Лорен”, пренесува Дејли Меил.

Тој станал многу заштитнички настроен кога станува збор за неговиот телефон, и само четири недели подоцна нејзината сестра користејќи телефон на нивната мајка открила пораки помеѓу Џули и Пол.

Нејзината мајка негирала дека нешто се случува и ѝ рекла дека е луда.

„Кога му открив се на Пол, тој избледе и одби да ми дозволи да го погледнам неговиот мобилен телефон“, рече Лорен.

Неколку дена подоцна, Пол го извадил венчалниот прстен и ги оставил остави Лорен и нивната седуммесечна ќерка.

Loading...

Кога слушнала дека почнува да живее со нејзината мајка, таа рече дека не можела да верува дека двајца луѓе кои ги сакала најмногу на светот и им верувала дека ќе ѝ направат нешто такво.

– Тоа е болно. Тоа е една од најлошите работи што мајката може да ги направи на својата ќерка. Пол можеби бил кукавица, но таа ми е мајка. Таа треба да ме сака и да ме штити пред сите други.

Лорен се присетила дека ја видела Џули како шета по улицата кога започнале првите гласини дека нејзиниот сопруг живее со неа. Нејзината мајка била бремена.

– Ја видов на улица и забележав дека е бремена, не можев да дојдам до себе. Ја стави раката на стомакот и ми кажа дека тоа е циста. Се чувствував толку лошо, отидов дома и ги уништив сите фотографии од свадбата, раскажала таа.

Само девет месеци откако Пол ја напуштил, Џули го родила своето бебе.

– Се обиде да тврди дека таткото на детето е некој друг, но ја знаев вистината. Пол и мама открија дека се заедно тоа лето и мојот свет се распадна – рече Лорен.

На крајот Пол се оженил со Џули, а самата Лорен била на свадбата заради нејзината ќерка што ја имала со Пол.

Лорен за медиумите изјавила дека нејзината мајка се извинила и имаат некаков однос, но Пол никогаш не се извинил.

Loading...

Leave a Reply