Мајка на седум деца изгуби 20 килограми и откри кој е вистинскиот непријател во оваа БОРБА! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Борбата со прекумерна тежина обично бара многу време и напор, разновидност на диети и жртви.

Loading...

Пандемијата спречи повеќето луѓе редовно да се движат и вежбаат, како и да тренираат во теретана, па не е невообичаено многу луѓе во овој момент да имаат проблем со прекумерна тежина.

За да им помогне на луѓето кои се борат со килограмите, мајката на седум деца, Тес Гидинс, сподели на TikTok на што треба да се фокусираме ако навистина сакаме да изгубиме тежина.

За време на пандемијата, таа се здебели околу 20 килограми, па затоа и сфати дека дошло време да се занимава со нејзиниот изглед, но пред се со своето здравје.

Таа прво објави фотографија од ноември 2020 година, кога имала над 20 килограми, а потоа започна да го бележи својот напредок. Таа истакна дека има чести промени во расположението, се чувствува уморно и нездраво и знае дека е време да промени некои од нејзините навики.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tess Giddings (@tessaccutanejourney)

Loading...

 

– Не сакав да се фокусирам на слабеење затоа што со години страдав од нарушувања во исхраната и одржував разни диети. Одлучив да се фокусирам на здравјето – рече Тес.

Признава дека на почетокот не и било лесно, но дека клучот е да се истрае.

“Почнав да се чувствувам многу подобро откако почнав да се хранам здраво и да вежбам. Како одминуваа неделите, забележав дека имам повеќе енергија. И, исто така, можев да забележам губење на тежината”.

Таа посочува дека денес, по 4 месеци вежбање и здрава и редовна исхрана, се чувствува многу подобро.

– Работев напорно и вредеше, се чувствувам многу здраво, што беше и мојата цел – објаснува Тес.

На видеото таа откри и дека нашите непријатели не се време или пари, туку дека сме самите ние.

Нејзиното видео на ТикТок привлече големо внимание, а еден од коментарите под видеото беше: „О Боже, ова сум јас и токму тоа требаше да го видам!“.

Loading...

 

 

@tessgiddingsxMy journey from November to now! I feel so much better! ##weightlossjourney ##transformation ##glowup ##weightloss ##healthy ##fyp ##foryou ##foryoupage♬ WHATS STOPPING YOU – Carolina ⚡️


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *