Магливо, облачно и постудено време

Сподели со своите пријатели

Времето во текот на ноќта и рано изутринава беше во повисоките места беше ведро, а во останатите подрачја облачно, магливо и постудено.

Loading...

Како што појаснуваат од Управата за хидрометеоролошки работи, денеска по котлините во поголем дел од денот ќе биде магливо, облачно и постудено. Во останатите подрачја сончево и потопло со мала до умерена облачност.

Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16, а во местата со магла од 5 до 8 степени.

Во Куманово и околината денеска ќе имаме комбинација од сонце и облаци и максимална дневна температура од 10 степени.


Leave a Reply