Луксузно крстарење кое се распродало за еден ден, а цената е невообичаено безобразна!

Сподели со своите пријатели

Крстарењата во моментов се незамисливи за многу туристи. Поминете недели со стотици странци во затворено? Дали патувате на десетици места одеднаш? Невозможно за време на пандемија на коронавирус. Но, многу ентузијасти на крстарење веќе сонуваат за своето следно патување – а некои очигледно заштедија за посебно луксузно искуство.

Loading...

 

 

Британската бродска компанија „Силверси Крузес“ со години нуди луксузни крстарења низ целиот свет. Патниците се наоѓаат на бродот со месеци и посетуваат десетици земји. Системот е добро познат и популарен – очигледно помодерен од кога било. Бидејќи за само 24 часа, крстарењето за 2023 година со наслов „Јужна страна“ било целосно распродадено. Според Силверси, ова е „најуспешна резервација за претходна историја на компанија за крстарење“.

Тоа само по себе е зачудувачко, но уште повеќе кога ќе ги погледнете цените на луксузното крстарење. Најевтините билети чинат само 66.000 евра, најскапите 254.000 евра. Бидете внимателни, по лице, не по кабина. Сепак, се чини дека цената не претставува проблем за купувачите. „Овој успех, најуспешниот почеток на светската турнеја во историјата на нашата линија за крстарење, сведочи за големата побарувачка што ја гледаме на пазарот, особено од богатите, ценети патници“, рече Роберто Мартиноли, претседател и извршен директор на Силверси.

 

Loading...

 

Луксузното крстарење на Силверси трае повеќе од 6 месеци

Но, има многу понуди за патниците. Патувањето трае вкупно 139 дена и води до 66 дестинации. Туристите ќе можат да се посетат вкупно 34 земји на пет континенти. Луксузните патници можат, меѓу другото, да се радуваат на Папуа Нова Гвинеја, Маурициус, Зелено’ртски Острови, Тасманија и Нов Зеланд, Мјанмар и Јужна Африка.

За време на крстарењето, патниците се наоѓаат на бродот „Сребрена сенка“, кој има места за 388 патници. На неодамна реновираниот брод, патниците можат масовно да уживаат во луксузот. Не само што сите апартмани имаат поглед на море, се разбира, тука е и услугата на личен батлер. Исто така, постојат бесплатни 24-часовни услуги и бесплатен Wi-Fi. Но, од друга страна: според цената, ова треба да се земе здраво за готово.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *