Љубител на фитенс реши да провери што може да се случи ако внесете 10.000 калории за еден ден? (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Вини Марфи редовно објавува разни совети за фитнес, вежби и рецепти за здрава храна на TikTok под корисничкото име @vinniemurphy1, но неодамна тој си постави предизвик сосема спротивен од вообичаениот стил – да потроши дури 10.000 калории за еден ден.

Loading...

Вини денот го започна со каша од 200 грама овошје, намаз од чоколадо и чоколаден пијалак, по што изеде три печива. Тоа му донесе вкупно 1.939 калории пред 7:20 часот наутро – што, според препораките на NHS, е скоро целиот ден потребен внес за просечна жена.

После тој обилен појадок, тој се упати кон Мекдоналдс каде нарача два двојни сендвичи Мекмафин со јајца и колбаси и палачинки со прелив – вкупно 1.785 калории.

 

@vinniemurphy1Part 2 is on my page #gym #fitness #food #calories #trending #fyp♬ original sound – Vinnie

– Во моментов, не се чувствувам лошо, но долг е денот… – прокоментира Вини и се упати кон продавницата каде што купи уште пет колачи со прелив од бело чоколадо, со калориска вредност 995 kcal.

Со вкупно 4.719 калории, момчето конечно признава дека веќе не е „енергичен како и обично“, но предизвикот оди понатаму…

За ручек, тој пржеше пилешки медалјони и помфрит, а сето тоа го прели со сос за скара, што му донесе на вкупно 5.960 килокалории.

Loading...

По пилешкото, секако, требаше да јаде десерт, па тој на оброкот додава три чоколади и вреќа со чоколадни велигденски јајца, а потоа и чаша сладолед.

 

@vinniemurphy1Reply to @phoebew00000 let me know what other vids you wanna see #gym #fitness #calories #food #weightloss #fyp

♬ original sound – Vinnie

– Дојдов до 8.500 калории. Искрено, ако јадам уште еден залак од која било храна, ќе повраќам – призна тој во своето видео, кое набрзина собра повеќе од 77.000 лајкови и стотици коментари.

Додека некој го праша во коментарите колку килограми тежи по предизвикот, Вини рече дека ден пред предизвикот имал 78 кг, а потоа застанал на вагата која покажала – 80,2 кг.

– Знам дека има многу за еден ден, но тоа е тежината на самата храна, ќе исчезне за неколку дена – рече тој, пренесува Мирор.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *