Лице од село Доброшане е прегазено и однесено во болница

Сподели со своите пријатели

Како што информира РЦУК, во текот на вчерашниот ден, поточно во 17:50 часот, екипата на Итна медицинска помош од Куманово интервенирала на лице место откако било пријавено дека во с. Доброшане се случила незгода во која настрадало лице со видливи повреди.

Loading...

Повреденото лице бил пренесено на Хируршкото оделение во Општа Болница Куманово.

СВР Куманово денес не објави информации во дневниот билтен за случајот на прегазениот пешак.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.