Лице барано за издржување затворска казна приведено на ГП Табановце

Сподели со своите пријатели

Вчера во 23,00 часот на Полициска станица за Граничен премин Табановце, за влез во Р.Македонја, се пријавил М.Џ.(26) од с.Бузалково-Велес. По извршената пасошка контрола, утврдено е дека М.Џ. се бара за издржување казна затвор во траење од 20 дена, за сторено кривично дело по член.297 став.3 а во врска со чл.1 од Кривичен Закон на Р.Македонија (“загрозување на безбедноста на сообраќајот“), по што е лишен од слобода.

Во 23.40 часот, со Потврда за предавање на лице, лицето било предадено на полициски службеници од СВР-Куманово, за понатамошна постапка, информираат од Министерството за внатрешни работи.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.