11.11.2019 10:25

Лепа Брена за 500 години Куманово (ФОТО)

Facebook Twitter Google+

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена вчеравечер на градскиот плоштад во Куманово пееше пред десетина илјади кумановци по повод одбележувањето на 500-годишниот јублеј на градот.

Пред Брена настапија локалните пејачи Нино Величковски, Маргица Антевска и Сандра Милковска, како и дувачкиот оркестар на Бојан Ристиќ.

loading...

Во продолжение третата концертна вечер низ објективот на Кумановски Муабети.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments