Лејкерс петтиот натпревар од финалната серија ќе го играат во дресови посветени на Коби Брајант

Сподели со своите пријатели

Лос Анџелес лејкерс најавија дека ќе го одиграат својот петти натпревар од финалната серија во НБА плејофот против Мајами облечени во униформа на „Црна Мамба“, која е посветена на легендарниот играч Коби Брајант.

Loading...

На петтиот натпревар Лејкерси ќе имаат можност да освојат шампионската титула.

Сопругата на покојниот Брајант, Ванеса го одобри изборот на Лејкерс:

– Напред Лејкерс! – напишаа Ванеса на социјалните мрежи.

Лејкерси водат со 3-1 и се на чекор од титулата.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply