30.01.2019 23:11

Леденото кралство наречено Чикаго (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Најголемиот град на американската држава Илионис, Чикаго, познат е како „градот на ветерот“, а кога на тоа се додадат и овогодинешните исклучително ниски зимски темепратури, тогаш не изнендува што градот на езерото Мичиген наликува на сценографија од некој постапокалиптичен холивуски филм.

Арктичкиот леден бран донесе екстремно ниски температури во САД, кои се регистрираат само еднаш во четвртина век. Реката Чикаго е заледена, летовите се откажуваат, а луѓето без поголема потреба не излегуваат од дома.

Loading...

Дури и грејачите на железничките пруги работат без престанок.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments