30.01.2019 23:11

Леденото кралство наречено Чикаго (ВИДЕО)


Најголемиот град на американската држава Илионис, Чикаго, познат е како „градот на ветерот“, а кога на тоа се додадат и овогодинешните исклучително ниски зимски темепратури, тогаш не изнендува што градот на езерото Мичиген наликува на сценографија од некој постапокалиптичен холивуски филм.

Арктичкиот леден бран донесе екстремно ниски температури во САД, кои се регистрираат само еднаш во четвртина век. Реката Чикаго е заледена, летовите се откажуваат, а луѓето без поголема потреба не излегуваат од дома.

loading...

Дури и грејачите на железничките пруги работат без престанок.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments