Леброн се искачи на второто место во историјата на НБА по број на асистенции во плејофот

Сподели со своите пријатели

Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс постигна 25 поени, 10 скока, осум асистенции на третиот натпревар од финалето на НБА плејофот против Мајами (104:115), соопшти прес-службата на лигата.

Loading...

Џејмс се проби на 2. место во историјата на НБА по број на асистенции во плејофот.

Сега „кралот“ има 1.842, оставaјќи го зад себе Џон Стоктон со 1.839. Лидер е Меџик Џонсон со 2.346.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply