Лажирала дека е позитивна на Ковид за да излезе во диско: Направила голема грешка и сега има сериозен проблем

Сподели со своите пријатели

Ели Мидлтон му кажала на шефот дека е позитивна на Ковид, за да може газдата преку социјалните мрежи да дознае како лажела и се забавувала со компанијата и покрај позитивниот тест.

Loading...

Таа се обидела да се одбрани со изговори кога побарале  да го прати негативениот  тест.

Ја фатија како лаже, со оглед на тоа што на видеото јасно се гледа какосе забавува, додека  требала да биде на боледување.

 

 

Таа призна дека тоа не е „нејзиниот најпаметен потег“.

Набргу по поставувањето на видеото, таа добила порака од шефот: Каде си? Како излезе?

Loading...

Таа испаничена и одговорила : Не сум излезена , од каде ти е таа идеја?

Незадоволниот газда и открил како дознал дека е на забава, односно дека видел кај својот пријател на Снепчет.

 

 

Таа почнала да се извинува, со изговор дека направила уште еден тест кој веднаш излегол  и дека е негативна на истиот.