Лавови избегаа за време на циркуска претстава: Луѓето панично бегаа (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Вистински хорор настанал кога пар лавови избегале од својот кафез за време на циркуска претстава, а публиката побегнала обидувајќи се да им го спаси животот.

Loading...

Шокантна снимка покажува два лава како шетаат по улиците додека преплашените посматрачи ги грабнуваат децата за да ги заштитат.

Два лава успеаја да се пробијат низ дупка во нивниот кафез за време на настап во Луојанг, Кина.

Новата снимка покажува како ѕверовите бегаат низ железната ограда и излегуваат на улиците пред зашеметените посматрачи.

На видеото се гледаат циркузанти кои ги водат лавовите со стап додека публиката гледа.

Во одреден момент, еден од ѕверовите скока на столот и трча кон другиот лав.

Еден од нив може да се види како се обидува да прескокне низ обрачот што го држи циркузантот. Потоа поминува низ дупката во кафезот.

Еден од лавовите бил повторно фатен пред да излезе надвор, но другиот предизвикал паника кога излегол на прошетка на паркингот во циркусот.

Loading...

Снимката споделена на Douiin, кинеската верзија на ТикТок, го покажува животното како излегува на улица додека ужасните луѓе се обидуваат да избегаат.

Друга снимка покажува како толпата носи деца и бега од страв додека се обидува да му избега на лавот.

Еден посетител за локалните медиуми изјавил дека инцидентот се случил на ревијата кога го однел своето дете да ги види големите мачки.

За среќа, персоналот успеал да го фати вториот лав пред да се случи несреќата.

Циркусот е привремено затворен за работа, јавуваат локалните медиуми.

Два лава претходно предизвикаа масовна паника на главниот аеродром, откако избегаа додека беа натоварени во авион.

Ветеринарите беа принудени да застрелаат двајца предатори со пиштол за смирување по тензичната „битка“ со персоналот на аеродромот Чанги во Сингапур.

 

Loading...