22.05.2015 15:27

Кумановски гимназијалки први на Републички натпревар по Нано материјали

Facebook Twitter Google+

На технолошко-металуршкиот факултет во Скопје, денес се одржа Републички натпревар по Нано материјали на кој учествуваа 20 екипи.

IMG_144528686887697

Loading...

 

 

Од сите пријавени екипи, учениците од СОУ Гимназија Гоце Делчев го освоија првото место. Во состав на екипата беа Исидора Димитриевска  и Теодора Младеновска под  менторство на професор по физика Костадин Димитриевски.

received_10205240254064183

Ученицчките се натпреваруваа на тема Нано сребро.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments