14.12.2019 15:56

Кумановската полиција уапси тројца државјани на Шпанија

Facebook Twitter Google+

На автопатот Табановце-Скопје, утринава 1 час по полноќ, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Ј.И.А.Г.(39), А.П.М.(36) и Л.А.Р.Л.(25) сите од Шпанија.

Како што појаснуваат од Министерството за внатрешни работи, лицата биле приведени бидејќи не поседувале соодветни документи за идентификација.

loading...

Тие биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments