Кумановската полиција уапси тројца државјани на Шпанија

Сподели со своите пријатели

На автопатот Табановце-Скопје, утринава 1 час по полноќ, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Ј.И.А.Г.(39), А.П.М.(36) и Л.А.Р.Л.(25) сите од Шпанија.

Loading...

Како што појаснуваат од Министерството за внатрешни работи, лицата биле приведени бидејќи не поседувале соодветни документи за идентификација.

Тие биле предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *