Куманово попладнево му гостува на Работнички

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово денеска на гостински терен ќе ги одмерат силите против поранешниот шампион Работнички.

Loading...

Станува збор за еден од заостанатите натпревари, со оглед на обврските на Куманово во БИБЛ лигата, но и појава на позитивни играчи низ клубовите што се натпреваруваат.

Со почеток во 17 часот во СРЦ Кале во Скопје, Куманово ќе се бори за 11та, а Работнички за евентуална 9та победа сезонава.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *