Кумановецот Ѓорѓевски меѓу најдобрите во репрезентацијата (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Кумановецот Мартин Ѓорѓевски имаше одличен настап на натпреварот против Белгија, кој младинската репрезентација на Македонија го играше вчера.

Loading...
фото: fiba.basketball

Во 26те минути игра кои кошарарот на Куманово ги мина на паркетот реализираше вкупно 13 поени што го става на позицијата втор најдобар поентер во македонскиот состав.

фото: fiba.basketball

Иако Македонија убедливо претрпе пораз со резултат 56:95, сепак 20-годишниот кумановец прикажа одлична игра, но и надеж дека кумановската кошарка има потенцијал кој допрва ќе блеска низ кариерата која му претстои.

фото: fiba.basketball
фото: fiba.basketball
фото: fiba.basketball
фото: fiba.basketball

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *