13.07.2019 10:05

Кумановецот Ѓорѓевски меѓу најдобрите во репрезентацијата (ФОТО)


Кумановецот Мартин Ѓорѓевски имаше одличен настап на натпреварот против Белгија, кој младинската репрезентација на Македонија го играше вчера.

loading...
фото: fiba.basketball

Во 26те минути игра кои кошарарот на Куманово ги мина на паркетот реализираше вкупно 13 поени што го става на позицијата втор најдобар поентер во македонскиот состав.

фото: fiba.basketball

Иако Македонија убедливо претрпе пораз со резултат 56:95, сепак 20-годишниот кумановец прикажа одлична игра, но и надеж дека кумановската кошарка има потенцијал кој допрва ќе блеска низ кариерата која му претстои.

фото: fiba.basketball
фото: fiba.basketball
фото: fiba.basketball
фото: fiba.basketball

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments