Кумановец заработи кривична пријава за поседување ЛСД

Сподели со своите пријатели

Полициска станица Гевгелија поднесе кривична пријава против Д.А.(27) од Куманово, поради постоење основи на сомение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Имено на 21.06.2015 година, во атар на селото Миравци, при извршен преглед над пријавениот пронајдени биле две хартиени маркици кои содржеле психотропсна супстанца (ЛСД).


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.