Кумановец со остар предмет ја нападнал својата мајка

Сподели со своите пријатели

Четириесет и петгодишен кумановец со остар предмет ја нападнал својата мајка во нивниот семеен дом.

Loading...

– На 09.11.2023 година во 00.40 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.С.(45) од Куманово, затоа што во семејниот дом во Куманово со остар предмет ја нападнал неговата мајка, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Мургаш – село со археолошки наоѓалишта од римско време