Кумановец силувал и чинот го снимал со мобилен

Сподели со своите пријатели

Четириесет и осумгодишен кумановец доби кривична пријава под сомнение дека извршил обљуба, а чинот го снимал со мобилен.

Loading...

– СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.А.(48) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад и силување“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат оттаму, на 09.06.2024 пријавениот во неговиот дом, со закана извршил обљуба, а целиот настан го снимил со мобилен телефон.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец натепал 82-годишник на булевар