Кумановец пронајден починат во затворот Идризово

Сподели со своите пријатели

Триесет и едногодишен кумановец бил пронајден починал во затворот Идризово.

Loading...

– На 02.08.2021 во 09.50 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Идризово било пријавено дека починал затвореникот Н.А.(31) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство.

Извршен бил увид на местото на настанот, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено за обдукција, велат од МВР.

Никола Ивановски


Leave a Reply