Кумановец приведен со марихуана

Сподели со своите пријатели

Дваесет и седумгодишен кумановец вчеравечер бил приведен поради поседување марихуана.

Loading...

– На 13.12.2020 во 22.20 часот во Куманово, полициски службении од СВР Куманово го лишиле од слобода М.И.(27) од Куманово бидејќи кај него е пронајдена марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *