Кумановец претепан во центарот на градот, се обиделе да го ограбат

Сподели со своите пријатели

Педесет и седумгодишен кумановец вчеравечер бил физички нападнат од двајца, засега непознати сторители кои се обиделе да го ограбат.

Loading...

– На 20.07.2021 во 21.10 часот во СВР Куманово, Г.А.(57) од Куманово пријавил дека околу 20.35 часот на паркинг во централното градско подрачје бил физички нападнат од две лица кои се обиделе да му одземат пари, но не успеале, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Кумановската полиција презема мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


Leave a Reply