Кумановец претепан по расправија околу сообраќај

Сподели со своите пријатели

Триесет и седумгодишен кумановец бил физички нападнат со тврд предмет откако претходно се расправал со напаѓачот за сообраќај.

Loading...

– На 04.12.2021 во 16.10 часот С.А.(37) од Куманово пријавил дека во Куманово, на регионален пат кај место викано „Ливади“, по претходна расправија околу сообраќајот, бил физички нападнат од едно лице со тврд предмет, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што додаваат од полицијата, се работи на расчистување на случајот.

Никола Ивановски