Кумановец нападнат од неговите брат и татко

Сподели со своите пријатели

Дваесет и седумгодишен кумановец пријавил ноќва дека бил физички нападнат од неговиот брат и неговиот татко.

Loading...

– На 10.06.2024 во 00.40 часот во СВР Куманово, 27 – годишник од Куманово пријавил дека бил физички нападнат од неговиот брат Б.С. и неговиот татко И.С., информираат од Секторот за внатрешни работи.

Како што додаваат оттаму, се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Советот на Општина Куманово усвои заклучок за проблемот со депонијата Краста