Кумановец нападнат на ГП Табановце

Сподели со своите пријатели

Триесет и тригодишен кумановец пријавил дека бил физички нападнат на Граничниот премин Табановце.

Loading...

– На 27.03.2024 во 16.40 часот во СВР Куманово, Т.Ј.(33) од Куманово пријавил дека на Граничниот премин Табановце бил физички нападнат од М.В., информриаат од Секторот за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Неделна прогноза за Куманово: Подгответе се за температурен шок!