Кумановец нападнал полицаец

Сподели со своите пријатели

Четириесет и тригодишен кумановец ќеодговара за физички напад врз полициски службеник.

Loading...

– На 04.12.2020 во 23.30 часот во СВР Куманово бил приведен В.С.(43) од Куманово, бидејќи физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејства, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По документирање на случајот, против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *