Кумановец ловеше риба на поплавената „Октомвриска револуција“ (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Обилните врнежи од дожд кои од рано утринава го зафатија Куманово предизвикаа поплавување на дел од улиците, со оглед дека атмосферската канализација не е во можност целосно да ја апсорбира водата.

Loading...

Но, еден кумановец можноста ја искористи да се пошегува. Со својата јадица тој излезе на булеварот и ловеше риби.

Како тоа изгледаше погледнете во видеото подолу.

 

 

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *