Кумановец е обвинет за поседување кокаин

Сподели со своите пријатели

 СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Б. (41) од Куманово, за сторено кривичнно дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Loading...

Имено, на 29 октомври околу 15.20 часот, од страна на полициски службеници е извршен претрес во домот на пријавениот на ул. „Коста Абрашевиќ“ во Куманово, каде се пронајдени 1,46 грама наркотична дрога – кокаин и 440 грама креатин – аминокиселина.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.