Кумановци со кавер верзија на моментално најпопуларната песна во светот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Моментално најпопуларната песна во светот „Drivers License“ од Оливија Родриго доби кавер преработка од двајца млади кумановци.

Loading...

Станува збор за Ангела Јовановска од која го изведува овој голем светски хит во аранжман и пијано придружба на Силјан Пановски.

Преработката звучи прекрасно, па во продолжение уживајте во нивниот перформанс.

 

 

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *