09.09.2019 16:07

Кумановци претепале сопственик на угостителски објект


Рано утринава околу 00,30 часот било пријавено дека во населбата Гоце Делчев во Куманово во гостилница физички бил нападнат сопственикот на објектот Т. Д.(49) од страна на Д. Н., А. Т., С. А. и А. Б., сите од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Напаѓачите, како што појаснуваат од полицијата, се приведени во полициска станица, а на Т.Д. му била укажана лекарска помош во комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments