Кумановци почнаа да ги празнат маркетите, во аптеките нема заштитни маски


Кумановци вечерва започнаа да ги празнат рафтовите по маркетите, откако денеска попладне надлежните објавија дека во Македонија е регистриран првиот случај на коронавирус.

Дел од нашите читатели велат дека во маркетите забележале луѓе кои изнесуваат храна во поголеми количини, претежно зејтин, брашно и конзервирана храна.

Loading...

Од друга страна, раскажуваат и дека во аптеките нема заштитни маски ниту антибактериски гелови.

Премиерот Оливер Спасовски денеска на прес конференција рече дека ситуацијата е под контрола и нема место за паника.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *