Кумановци нападнати од повеќе лица

Сподели со своите пријатели

Две лица од Куманово биле физички нападнати од повеќе други лица, информираат денеска од полицијата.

Loading...

– На 05.12.2023 година во 01.45 часот во СВР Куманово, Б.Ј. (31) од Куманово пријавил дека на улицата „Бранко Радичевиќ“ во Куманово, тој и Т.Ј. (26) биле физички нападнати од повеќе лица, велат од Секторот за внатрешни работи.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец натепал вработен во Отсекот за управни работи