Кумани: „09.05.2015 – Нема заборав“ (фото)

Сподели со своите пријатели

Навивачката група Кумани на симболичен начин со транспаернт на кој пишуваше „09.05.2015 Нема заборав“ одаде почит на сите оние кои ги оставија животите во Диво насеље пред точно една година, но испратија и јасна порака дека Куманово никогаш нема да го заборави настанот кој некој им го приреди со се уште непозната цел.

 

Loading...

DSC_0114

 

Транспарентот Кумани го презентираа на полуфиналниот натпревар Куманово  – Карпош Соколи, кој вчеравечер се играше во Спортската сала во Куманово.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.