Кулеба ја прекина турнејата во Африка и се враќа во Украина

Сподели со своите пријатели

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба објави дека работи со партнерите на координирање на силен одговор на руските ракетни напади утринава врз Украина.

Loading...

„Од утрово сум во постојан контакт со партнерите за да се координира силен одговор на руските напади. Исто така, ја прекинувам турнејата низ Африка и веднаш се враќам во Украина“, напиша Кулеба на Твитер.

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.