Кучево има половина милијарда лајкови, кога ќе ги видите снимките ќе ви стане јасно зошто (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Џиф е најслаткото куче на светот, а бројките на неговите социјални мрежи го докажуваат тоа.

Loading...

Ова преслатко куче го следат 10,3 милиони луѓе на Инстаграм, додека на ТикТок има неверојатни 21,2 милиони и повеќе од половина милијарда лајкови.

 

@jiffpom

♬ Muchachita Consentida – Rayito Colombiano

 

Оваа убавица има десет години и држи два Гинисови рекорди во трчање на две нозе.

 

@jiffpom

♬ BIRTHDAY – 전소미

Loading...

 

Џиф има завидна кариера и договори со големи маркетинг агенции и брендови. Неколкупати било наградувано како најпопуларна личност за кучиња на социјалните мрежи.

 

@jiffpom

⬆️⬆️ #fypシ ??

♬ The Chicken Wing Beat – Ricky Desktop

 

Обожавателите на кучиња на Инстаграм одамна забележаа неверојатна сличност помеѓу Џиф и славното кутре Бу, кое почина на почетокот на минатата година.

 

View this post on Instagram

?

A post shared by jiffpom (@jiffpom) on

Loading...

 

View this post on Instagram

?

A post shared by jiffpom (@jiffpom) on

 

View this post on Instagram

?

A post shared by jiffpom (@jiffpom) on

 

View this post on Instagram

?

A post shared by jiffpom (@jiffpom) on


Leave a Reply