Кучето мислеше дека мразот е всушност течност, погледнете ја неговата реакција (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Маламут од Алјаска полуде кога го виде мразот пред себе и помисли дека тоа е всушност вода. На видеото објавено на Тикток, може да се види како сопственикот излегува прв од автомобилот и го вика кучето, но Маламутот одбива да излезе.

Loading...

Сопственикот потоа стави ќебе пред него и го охрабри да скокне на него, а кучето ја собра храброста и го послуша, но тој го стори тоа со голема доза претпазливост.

Неговата преслатка реакција ги воодушеви корисниците на TikTok, а видеото собра скоро четири милиони прегледи.

“На некој начин не греши. Мразот е вода”, напишал еден корисник.

„Ова куче е всушност паметно“, додаде друг.

 

@matadornetworkIf you ever run into this situation, watch ’til the end for the solution 😉  🎥 @hobopeeba #LakeBaikal #travelrussia #doggo #traveltiktok #huskylife♬ original sound – 🍒