Куче почнало да се грижи за оваа јагне кое било отфрлено од мајка си: Нивниот однос допре многумина

Сподели со своите пријатели

Кучето што се грижеше за јагне отфрлено од нејзината мајка ги стопи срцата на луѓето докажувајќи дека семејството и љубовта не познаваат вид и големина. Оливија Акерс го има кучето Макс. Тој се заљубил на прв поглед во јагнето Бо кое мајка му почнала да го турка веднаш откако го родила.

Loading...

„Тие се неразделни“, напиша Акерс покрај видеото во кое Бо и Макс спијат еден до друг и трчаат заедно.

Бо брзо усвои голем број особини на кучиња, вклучително и гребење зад увото, како што тоа го прави Макс. И кога порасна, се врати во стадото, но сепак го гледа Макс секој ден.

„Тој ќе го сака и ќе се игра до крајот на својот живот“, вели Оливија чие видео стана вирално и трогна многумина.

„Тие се толку слатки“, коментира едно лице.

 

@oliviajaneakers Reply to @2crazymuppets Max and Beau forever 🥰……#maxandbeau #oddcouples #bestfriends#sheep #lamb #ram #ewe #babysheep #babydollsheep #oldeenglishbabydoll #thedodo #dodo #baby #babyanimals #animals #cute #cuteanimals #picoftheday #animalsofig #minisheep #miniaturesheep #farm #farmlife #farmanimals #farmher #homestead #minifarm #farmstead ♬ original sound – Olivia Jane Akers

 

Loading...