Кремљ: Нема одлука за затворање на границите

Сподели со своите пријатели

Димитри Песков, портпарол на рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека не е донесена одлука за затворање на границите или прогласување воена состојба.

Loading...

Тој призна дека во некои региони се мобилизираат повеќе луѓе отколку што дозволува одлуката на претседателот Путин, па додаде дека „се решаваат случаите во кои има отстапувања од бараните критериуми“.

 

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Руски ракетни напади доведоа до прекин на струја во Украина