Кражба од деловен објект во кумановско

Сподели со своите пријатели

Со употреба на сила била извршена кражба од деловен објект во кумановско, при што биле одземени повеќе предмети.

Loading...

– На 13.01.2022 година во 12:18 часот во СВР Куманово Т.Ц. од Куманово пријавила дека во деловен објект во населбата „Вера Которка“ било влезено со употреба на сила и биле одземени предмети, информираат од СВР Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски