Крадец украл повеќе предмети од гробиштата во Куманово

Сподели со своите пријатели

Повеќе предмети биле украдени од гробно место на градските гробишта во Куманово, а сторителот е засега непознат.

Loading...

– На 15.06.2021 во 15.00 часот во СВР Куманово, С.С.(55) од Куманово пријавила дека од гробно место на нејзиниот сопруг во Градските гробишта во Куманово непознат сторител одзел повеќе предмети, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Увид на местото извршила екипа на СВР Куманово и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *