09.11.2019 10:23

Крадец се напил додека кредел, па заборавил да избега

Facebook Twitter Google+

Некои криминалци се фатени затоа што се враќаат на местото на злосторството, но некои никогаш не заминуваат, откри швајцарската полиција која решила кражба на 31 скапо шише вино и шампањ.

Полицајците биле повикани во станбена зграда во Менцинген во близина на Цирих за да испитаат влез во подрумот, објави локалната полиција во средата.

loading...

Откриле не само дека осомничениот украл шишиња во вредност од 2.000 швајцарски франци, вклучително и неколку шишиња на реномираниот француски производител „Chateau Mouton Rothschild“ и шампањ „Dom Perignon“, туку и дека дел од пленот испил на самото место во текот на следните неколку дена.

Уапсениот маж кој ја минал ноќта додека спиел во гаражата на станбениот комплекс бил уапсен од полицијата на местото на злосторството.

– Мажот (38) беше приведен, но мораше да биде хоспитализиран поради алкохолот, – соопшти полицијата.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments