Крадци на кои им се смее целиот свет: Влегоа во златарницата, но излегувањето беше проблем (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Снимка од тројца крадци кои краделе во продавница за накит во северен Лондон во април 2019 година започна дури сега да кружи по социјалните мрежи.

Loading...

Снимките повторно се популарни бидејќи еден од разбојниците, 32-годишниот Ендру Елиот, беше осуден на седум години затвор за кражба накит вреден 21.000 фунти.

На снимките се гледа како крадецот се обидува да избега од продавницата, но продавачката претходно го притиснала копчето за заклучување на вратата, а потоа побегнала во тоалетот каде што се заклучила и се јавила во полиција.

Во тој момент, другите двајца разбојници влегуваат во продавницата, но со активирање на системот за заклучување не може да ја отворат вратата одвнатре, па крадците не можат да излезат.

Едниот тогаш се сети дека треба да ги притисне копчињата и го стори тоа, а другиот потоа излезе.

Но, кога излезе, не ја задржа вратата на колегите во злосторството, така што двајцата разбојници останаа заклучени во продавницата.

Вториот излезе на ист начин, но ја направи истата грешка како и првиот, на колегата која остана внатре му ги затвори вратата пред носот.

Не можејќи сам да ја отвори вратата, тој почна да удира врз нив за на крајот му помогне еден од минувачите да избега…

Loading...

Но, овој човек беше уапсен и сега е осуден на затвор.


Leave a Reply