Ковачевски ја пречекува Урсула Фон дер Лејен

Сподели со своите пријатели

На 26-ти октомври 2022 година (среда) со почеток во 18:15 часот, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски заедно со владина делегација, ќе ја пречека претседателката на Европската комисија Урсула Фон дер Лејен.

Loading...

Владината делегација предводена од премиерот Ковачевски е во состав: заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерот за економија Крешник Бектеши.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Младен Чадиковски реизбран за претседател на ЗНМ